Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
BU KADAR İLERİ GİDECEKLERİNİ KİMSE TAHMİN ETMEMİŞTİ!

BU KADAR İLERİ GİDECEKLERİNİ KİMSE TAHMİN ETMEMİŞTİ!

Tarih 21 Mart 2020, 18:06 Editör risalehaber

Sözler Köşkü'nde Uzun Süre Boyunca Bulunmuş Bir Gencin Şahit Olduğu Birkaç Olay

1) Sohbetlere bir ya da iki defa gelen insanlardan para isterdik. Hatta bazı insanlar geldiğinde bizi görevlendirirlerdi bu adamla ilgilen irtibatını kesme ara sor diye. Şu hizmet yapılacak para toplamamız lazım. Benim gibi her gencin toplaması gereken bir miktar vardı. O para bir şekilde bulunacaktı. Mesela derlerdiki sen aylık 3000 Tl toplayacaksın. Öyle ya da böyle kimden istersen iste. Şu hizmetimiz için toplamak zorundayız ve söylediğim para miktarıda abartılmış bir miktar değildir. 18-19 yaşlarında bir gençten bu miktarlarda para talep edilmekteydi. Bazende bazı kardeşlerimiz ailesi zengin olan çocuklarla ilgilenir ve aylık günü yaklaşınca ilgilendiği çocuğun ailesinden para isterdi. Birçok kardeşimin ben gibi bu yüzden çok defa gururunun kırıldığını bilirim. Çünkü hem para isterken gururun kırılırdı hemde o parayı bulamazsan senin hakkında daha rencide edici konuşurlardı ve bir daha gururun kırılırdı. Aynı televizyon filmlerinde küçük çocukları kaçırıp dilendiren adamlar gibi yapılıyordu yani. Zaten oraya giden gençlerde bir nevi kaçırıyorlardı. Çünkü adımını atan liseli, üniversiteli gençler Allah'a hizmet edicez, Nur Talebesi olucaz, imanla kabre giricez inşallah denilerek ailelerinden, okullarından, işlerinden koparılır ve tüm hayatlarına el konulurdu.

2) Hizmet edicez fikriyle getirilen gençlere öyle vazifeler verilirdi ki bu gençler o yoğunlukta ki işleri dışarda yapsalar en az 3000 lira para kazanırlardı. Çünkü bu kuruluşların hepsinin en az 4-5 tane internetten satış yaptıkları siteleri var. Bu sitelerde insanlarla konuşan canlı destek ekipleride eşyaları kargolayanlarıda eşyalara siparişe göre baskı yapanlarda hepsi o hizmet etmek için gelmiş gençler. Sabahtan akşama kadar bitap düşen bu gençler okumalarını yapamaz manevi hayatları buhranla dolardı. Bunu abilerine söyledikleri zamanda abileri yetişeceksiniz hepsine sizin suçunuz bunlar derdi. Köle gibi çalıştırılıp yanlış yaptığında babasından dinler gibi sus pus şekilde azar yiyen bu gençler hala var bu kuruluşlarda. Kimileri kurtuluyor kimileri inanmaya devam ediyor bu yola.

3)Sosyal medyada en popüler olmak isteyen bu başlarda ki isimler bunun içinde üstün bir çaba sarf ediyorlar. Ve o gençlerin kazandığı binlerce lira her ay bu kişilerin sosyal medya hesaplarının popüler olması için harcanıyor. Güya bu da Allah'a hizmet için yapılıyor. Çünkü insanlara Risale i Nuru bu şekilde ulaştırmaları gerektiğine inanıyorlar.

4) Sözler Köşkünün genç kızlardan oluşan ekipleride var. Mesela bir şehirde kermes yapacaklarsa o şehirdeki kız takipçileri organize eder ve orda kermes yapılır. Ve bu kız takipcilerdende para istenir. Derler ki bu hizmet var herkes elinden geldiğince yardım etsin. Bunuda 2 sene boyunca ora için çalışmış ve Fatih Yağcı ile telefon görüşmeleri, mesajlasmalar yapmış bir kardeşimin bizzat ağzından duydum. Hatta her kızdan Fatih Yağcı değilde bu kız para istiyormuş fakat buda Fatihe hesap veriyormuş.

5) Ekran yüzlerini seçerken dikkat ettikleri şey o kişinin İslamiyeti ne kadar iyi bildiği Risale i Nuru ne kadar çok okuduğu değil ne kadar yakışıklı ve karizmatik olduğuydu. Ve ekran yüzü olan kişiler işin kaymağını yerken yemeklerde davetlerde kürsülerde gezerken arka taraftada yüzlerce kişinin bulaşığını yıkayan yüzlerce kişinin kullandığı tuvaletleri temizleyen yerleri süpüren saf gençler var. Bu gençler abi ben okumalarımı yapamıyorum manevi hayatım kötü durumda dediğinde senin suçun deniliyor ayrıca verilen görevleri aksattıklarında yada yarım bıraktıklarında da ceza alıyorlardı. Mesela derlerdiki sen 1 hafta boyunca köşke giremezsin. O çocuk bir daha köşke girmeliyim fikriyle yanıp tutuşurdu zorla uzak bırakılınca. Böyle böyle insanların psikolojik dünyaları zarar görürdü...

Kaynak :
https://itirafedecegiz.blogspot.com/2020/01/bu-kadar-ileri-gideceklerini-kimse.html

Bu haber 2982 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Reddiyeler

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI

F. GÜLEN VE KARDEŞLERİNİN HELAKI Yıl 2012… Pennsylvania Canavarı’nın talimatıyla Risale-i Nur sadeleştirilmiş, o eserler tamamen tahrif edilerek Tev...

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin

Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekil ve Varisi Merhum Mustafa Sungur Ağabeyin Gerçek Vakıfları Nurcuları Uyardı!

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi