Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Seçime Dair ; Hüsnü Ağabeyi Anlayamıyorlar

Seçime Dair ; Hüsnü Ağabeyi Anlayamıyorlar

Tarih 12 Haziran 2019, 18:44 Editör

(Hüsnü Ağabey mesele hassastır, bıçak sırtındadır demesine abi ne oluyor zaten biz Akpartiye vereceğiz endişelenecek bir durum yok vs diyenlerde umarım Ağabeyi geç olmadan anlarlar.)

İslamiyet, Alem-i İslam ve Memleket için gecesini gündüzüne katıp çalışan Muhterem Reis-i Cumhurumuza Kur’an hesabına ve Hz. Üstad’ımızdan aldığı derse mebni sahip çıkan, ve başta Nur cemaati olarak halkımıza gerekli ikaz ve ihtarları neşrettirmiş olduğu lahikalarla beyan eden İstikamet, tevazu, mahviyet sahibi Aziz Hüsnü Bayramoğlu Ağabey, Rabbim sizlerden ebediyyen razı olsun. Cenab-ı Hak sıhhat ve afiyet ile ömrünüzü bereketli kılsın. Biz şahidiz. 
 
Hüsnü Ağabey bize defaatle “Aziz Üstadımız 1957 seçimleri evvelinde endişeleniyor meseleyi kritik görüyordu. Mütemadiyen ikaz ve ihtar ediyordu. Bu siyaset değil kardeşim. Üstadımızın bütün hayat-ı seniyyeleri ortadadır. Ferasetiyle gidişatı görüyor ikaz ediyordu.” 
 
Hüsnü Ağabey de Türkiye’nin ve islam aleminin içerisinde bulunduğu durumu fevkalade bir ferasetle müşahede ediyor ve endişeleniyor fakat en başta Nurları okuduğunu söyleyen bir güruh Ağabeyi anlayamıyor. Anlamak istemiyor.
 
“Cereyan etmekte olan hadisatın muhtemel menfi tesirlerinden kalb ve ruhlarımızı azade bulundurmak; ve bir şey meydana geldikten sonra daima kader cihetini düşünerek hikmetli ve güzel taraflarını görmek ve zahiri ruha dokunan kaba, şer, musibet cihetlerine fazla nazarı dolaştırmamak -Risale-i Nur'dan aldığımız derslere binaen- lazımdır.” (Hizmet Rehberi - 238)
 
Şark vilayetlerinden gelen haberler teselli verdi ve orada bilhassa Ağabeyin lahikalarını sadakatla neşreden abilerimizden de Allah razı olsun. 
 
Tavsiyelerimiz; 
 
Bu seçimin galibi Cumhur İttifakıdır. Genele bakıldığında milletimiz Vatanın birlik ve bütünlüğüne sahip çıkmıştır. Her şey kader ile mukadder ve muayyendir. Kader hakim’dir. İnşaallah memleketimize, dinimize daha ziyade sahip çıkacağız.

Bununla birlikte; Muhterem Reisimiz İnşaaAllah siyaset için dininden rüşvet verenleri, (İnkılab-ı siyasi cihetiyle dinindenhavf eden adamın dinde hissesi; beyt-ül ankebut gibi zayıf düşmüş cehalettir, onu korkutur.. takliddir, onu telaşa düşürttürür. Zira itimad-ı nefsin fıkdanı ve aczin vücudu cihetiyle, saadetini yalnız hükumetin cebinden zannettiğinden; kalbini, aklını da hükumetin kesesinden tahayyül eder, korkar.
 
Münazarat s.12) şımarık kadroları,tecrübesiz yeni yetmeleri, feminist yapılanmaları, aile ve erkek düşmanlarını, milli eğitimdeki kemalist hastalıklıları ve emniyetin ulusalcı kafatasçılarını ayıklar. Tügva gibi milli, manevi idraki yüksek kuruluşların önü daha çok açılır, STK’larla çalışmalara daha ciddi yaklaşılır, her şey Devlet eliyle yapılmalıdır ilkesizliğinden vazgeçilmelidir, zira gönüllü işler maaşlı memurlarla bir yere kadar yapılabiliyor, maarif adam devşirmekle değil yetiştirmekle olur. Adam yetiştirmeye kıymet vermek.

Çok kaliteli kadrolar var, Tika, Tügva, Kızılay, TDV gibi kuruluşlarda müthiş gençlerle tanıştım, önleri açılmalı.. 
Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler...
 
(Hüsnü Ağabey mesele hassastır, bıçak sırtındadır demesine abi ne oluyor zaten biz Akpartiye vereceğiz endişelenecek bir durum yok vs diyenlerde umarım Ağabeyi geç olmadan anlarlar.)

Rıza DERİNDAĞ

www.risaleajans.com

Bu haber 1171 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hüsnü BAYRAMOĞLU Ağabey

Sözler Köşkü, Çayhouse, Çınaraltı ve Hayalhanem isimli grup . .

Sözler Köşkü, Çayhouse, Çınaraltı ve Hayalhanem isimli grup . . Aziz Kardeşlerimiz; Hüsnü Bayram Ağabey ile beraberiz. Üzülerek ve teessüf ederek bazı gençlerin Risale-i Nurları i...

NUR CEMAATİ CUMHUR İTTİFAKI DİYOR CEMAAT AĞABEYİ BEDİÜZZAMAN'IN VARİS VEKİLİ

NUR CEMAATİ CUMHUR İTTİFAKI DİYOR CEMAAT AĞABEYİ BEDİÜZZAMAN'IN VARİS VEKİLİ 31 MART SEÇİMLERİNDE REİS-İ CUMHURUMUZU VE CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi