Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Elaziz’de Hacı Hulusi Bey Mevlidi

Elaziz’de Hacı Hulusi Bey Mevlidi

Tarih 06 Ağustos 2019, 15:48 Editör

Bediüzzaman Hazretlerinin Nur’un birinci talebesi dediği, manevi varisi Hacı Hulusi Yahyagil Bey vefatının sene-i devriyesinde Elaziz’de yapılan mevlid programında yad edildi.

Bediüzzaman Hazretlerinin Nur’un birinci talebesi dediği, manevi varisi Hacı Hulusi Yahyagil Bey vefatının sene-i devriyesinde Elaziz’de yapılan mevlid programında yad edildi.

Programa Bediüzzaman’ın vekil ve hizmetkarı Hüsnü Bayramoğlu Ağabey de iştirak etti. Hüsnü Ağabey "Hulusi Bey’in ehemmiyet ve kıymetini Barla Lahikası ve Mektuplar’dan okuyor, Üstadımızın tanıtmasıyla tanıyoruz, böyle Anadolu ve hariçten gelen binler nur talebesiyle bu programda bulunmaktan dolayı da bahtiyar oluyoruz" dediler.

Akabinde 20. Mektup ve Uhuvvet Risalesi okunan program Hüsnü Ağabeyin Hulusi Bey ve Sabri Efendi’nin arkadaşlık ve kardeşlik ve talebelikte kendilerini daima birinci yapan hassalarını Barla Lahikasının mukaddemesinden okumasıyla devam etti.Hüsnü Ağabey “Üstadımız bu hassaları buraya ey nurcular çalışın, bu vasıflara kavuşmaya gayret edin siz de onlar gibi (Hulusi Bey ve Sabri Efendiler) olunuz diye bu hassaları bize bildiriyor” dedi. 
 
Risale-i Nur’a sadakat ve kanaatın ehemmiyeti, Nurlar haricinde başka şeylerle meşguliyetin zararı gibi meslek ve meşrebimize dair Kastamonu ve Emirdağ Lahikalarından da mektuplar okunduktan sonra, aşr-ı şerif tilavetiyle program devam etti.

Öğle Namazından evvel Hulusi Ağabeyin kendi sesinden dinlenen duaya binler aminlerle iştirak edildi. Uhuvvet ve muhabbete vesile olan program Şark’ın Bayramı diye addedilebilecek nurani ve manevi bir ortama vesile oldu.
Kaynak : Risale Ajans
www.RisaleHaberi.com

Bu haber 1020 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Nur Aleminden Haberler

Nur Talebelerine İlişmenin Vehameti ve Dikkat Edilmesi Gereken Hukuklar

Nur Talebelerine İlişmenin Vehameti ve Dikkat Edilmesi Gereken Hukuklar Üstad Bediüzzaman Said Nursi hazretlerine, Risâle-i Nur'a ve Talebelerine ilişmenin vehâmeti ve bu hizmeti İman...

Nur talebelerinin vazifesi nedir?

Nur talebelerinin vazifesi nedir? "BU ULÛM-U İMANİYEDEKİ FETVA VAZİFESİYLE TAVZİF EDİLMİŞİZ." (Risâle-i Nur'dan - Mektubat)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi