Risale Haberi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
HÜSNÜ BAYRAM ABİNİN ALDATILMAYACAĞINA DAİR HATIRALAR

HÜSNÜ BAYRAM ABİNİN ALDATILMAYACAĞINA DAİR HATIRALAR

Tarih 03 Aralık 2019, 14:38 Editör

MUTLAK VEKİL

Kaide-i mukarreredir ki: "Bir isbat edici, çok nefyedicilere tereccuh ediyor." Bir davaya müsbit bir şahidin hükmü, yüz nâfîlere racih olur. Lem'alar/88 Bu hatıraların hepsi müdelleldir, hepsi sahihdir.

Şahitleriyle beraber ibraz ediyoruz. Sungur Abi kısmını, bizzat Elazığ mevlidinde ve ömrümün son zamanlarında söylediği bir hatıradır. Sungur Abiye yakınlığı herkesçe bilinen sadakatte nümune EYÜP EKMEKÇİ Abimiz hayattadır sorulabilir.

Bayram Abi kısmı ise, Bayram Abiyle o yıllarda beraber bulunmuş şu anda halen Ispartada hizmette müdavim abiler biliyorlar anlatıyorlar. Arzu edenler Bayram Abiden bizzat nakleden ALİ BALAT Hocamıza sorabilirler, hayattadır, anlatıyor.

Tahiri abi kısmını ise,uzun yıllar yanında bulunan Ekrem ve Mahmut abiler bu hatırayı an anlattığı gibi,bu hadiseye şahit olan 10 tane vakıf abimiz hayattalar şahittirler, anlatıyorlar.Arzu eden MAHMUT İŞGÖRENE sorabilirler.

Üstadımızın ifadesi ise, Hüsnü abinin bizzat anlattığı bir hatıradır ki; Ahmet Feyzi Abi Maidetül Kurana ek olarak Hazinetül Burhanı Üstadımıza getirdiğinde Üstadımız burada geçen müjdeleri ben göremeyeceğim ama Hüsnü görecektir demiş. Ayrıca bütün abilerin olduğu bir derste içinizde en zeki Hüsnüdür, Hüsnüyü aldatamazlar demiştir.

Bir davanın isbatında binler nefyediciler olsa bir tane isbat edici olsa yeterdir diyor üstadımız. Hüsnü abi şu anda o hizmetkarlar içinde hayatta kalan Üstadımızın tek hizmetkarıdır. Hem üstadımızın hem o abilerimizin temsilcisidir. Rabbim ömrünü sağlıklı ve efzun eylesin.

Rabbim Kendine layık kul, Habibine layık ümmet, Üstadımıza sadık bir talebe eylesin CÜMLEMİZİ . Amin

Bu haber 1459 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hatıralar

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri İlan Ediyor : Hüsnü Bayramoğlu Varis Vekilimi Aldatamayacaklar

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri İlan Ediyor : Hüsnü Bayramoğlu Varis Vekilimi Aldatamayacaklar Son Şahidlerden Ağabeylerden Önemli Hatıralar İlan Olundu

Uzun yıllar Zübeyir Gündüzalp ile birlikte kalan Rüştü Tafral o yılları anlattı

Uzun yıllar Zübeyir Gündüzalp ile birlikte kalan Rüştü Tafral o yılları anlattı Röportaj: Abdurrahman Iraz Lüzumuna Binaen Tekrar Yayımlanmıştır

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

En Son Ne Zaman Risale-i Nur Okudunuz ?Tüm Anketler

GALERİ

Sitemizdeki tüm yayınları izin almadan yayınlayabilirsiniz
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi